Warning: Creating default object from empty value in /home/html/pergolyolomouc.cz/public_html/pergolyolomouc.cz/wp-content/plugins/members/includes/functions.php on line 21
Roubenky | Pergoly Olomouc

Roubenky

Domy z lepených hranolů se liší od domů postavených z tradičních materiálů, navíc mají celou škálu předností. Roubenky  představují především prestiž, kvalitu, ekologickou stavbu a hlavně komfortní bydlení. Takové domy vytváří výborné klima, které vyhovuje i alergikům a astmatikům. Velkou výhodou je rychlost výstavby a také cena. Domy se dodávají na staveniště kompletní a sestavují se dle projektu bez jakéhokoli odpadu. Veškeré spoje a řezy se vyrábí dle vybraného projektu CNC dřevoobráběcího centra, takže je zcela vyloučena chyba lidského faktoru.

Nyní několik informací k výrobě jednotlivých lepených hranolů. Lepené hranoly jsou především stabilizovaný stavební materiál, čímž odpadá doba sušení, nekroutí se, nepraská, neteče z něj pryskyřice, je méně náchylný k hnilobě. Lepený hranol se vyrábí z nekvalitnějšího sibiřského modřínu, smrku a cedru v rozměrech až 230x320x12000 mm. Hranol se skládá dle tloušťky ze sedmi kusů lamel o jmenovité vlhkosti 8-10% (sušeno v italských sušičkách Secem). Jednotlivé lamely jsou sestaveny dle orientace vláken,  tak aby se kompenzovalo vnitřní napětí, zvýšila se jejich nosnost a maximální využití izolačních vlastností dřeva. Poté jsou slepeny ekologickým lepidlem švédské výroby AKZO NOBEL. Nakonec jsou obráběny na nejmodernějších dřevoobráběcích centrech Hundegger, která jsou plně automatická a zaručují vysokou přesnost .

Domy se staví na základovou desku opatřenou hydroizolací  nebo pouze na základové pásy (z toho vyplývá úspora financí). Celá stavba je samonosná.

Po dopravení na staveniště se postupuje dle vypracovaného plánu kladu jednotlivých hranolů. Ty jsou opatřeny perem a drážkou kuželovitého tvaru s mm přesností.

Výstavbu lze provádět v kterémkoli ročním období pomocí techniky nebo svépomocí pod dohledem proškoleného pracovníka.

Protože se roubenky staví ze stabilizovaného materiálu, který je špičkově opracován až po finální povrchovou úpravu, odpadají další řemeslné práce a po ošetření kvalitními nátěry jsou připraveny okamžitě k nastěhování. (Veškeré instalace se tahají v hranolech.)

Na závěr:  Věříme že Vás roubenky oslovily svou nezapomenutelnou atmosférou,  kterou vytváří.

Rozestavěná roubenka na prodej – Vernířovice